Slavní návštěvníci a obyvatelé

9. února 2010 v 20:38 |  Paříž
Prakticky již od svého vzniku Paříž přitahovala největší talenty na světě. Byla rájem pro všechny, kteří hledali místo, kde by se mohli projevit a žít naplno. Thomas Jefferson, dřive než se v roce 1801 stal prezidentem Spojených států, bydlel v 80. letech 18. století blízko Avenue des Champs-Elysées a nazval město "druhým domovem každého člověka". Po staletí byla Paříž uměleckým centrem západního světa. Poskytla útočiště králům a politickým utečencům (Američanům, Rusům, Číňanům a také Vietnancům), kteří později získali moc a postavení, malířům, spisovatelům, básníkům a hudebníkům, jejichž jména se stala všeobecně známá. Ti všichni podlehli přitažlivé kráse města, zdejšímu způsobu života, smyslu pro styl a samozřejmě vynikající gastronomii.
Z dalších známých osobností je to například "královna" pařížských kabaretů Josefína Bakerová, německá zpěvačka Marlene Dietrichová, irský spisovatel Oscar Wilde, španělský umělec Pablo Picasso, nizozemský malíř V. V. Gogh, katalánský umělec Salvador Dalí a mnoha dalších.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nessie Nessie | Web | 11. února 2010 v 11:16 | Reagovat

Není Paříž jako Paříž. To, o čem píšeš Ty, je začátek 20. století, kdy i Praha byla taková. Já bych v tom obrovském městě opravdu žít nemohla. Na víkend, proč ne, ale stejně mě to tam nenadchlo. Ale je fakt, že mám kamarády, co dobrovolně opustili jih Francie u moře a odstěhovali se do Paříže, protože se jim tam hrozně líbí. Tak a teď babo raď :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama