Fr. cigarety

1. ledna 2010 v 22:06 | www.novinky.cz |  Novinky z Francie

Šokující fotografie na francouzských cigaretách

V roce 2010 se objeví ve francouzských trafikách cigarety s šokujícími fotografiemi mrtvých kuřáků, nádorů plic nebo nedonošených plodů. Francie následuje příklad jiných zemí EU...

Od roku 2004 přestal ve Francii klesat nákup cigaret, a to i přes zákaz kouření v restauracích kavárnách i barech. Minulý týden oznámil francouzský prezident Nicolas Sarkozy, že hodlá vytáhnout do boje proti kouření. "K vítězství boje proti kouření máme k dispozici celou řadu opatření". Prvním z opatření je zvýšení ceny cigaret o 6%, které vstoupí v platnost od příštího pondělí. Druhým opatřením budou již zmíněné fotografie, které vytvoří negativní obraz kouření a kuřáků. Ke stejným krokům se nedávno odhodlaly ostatní země EU jako Velká Británie, Litva, Finsko i Belgie. Na fotografiích mohou kuřáci spatřit plicní nádor, ústa bez zubů nebo nevyvinutý plod. Tato vizuální opatření vycházejí ze studie odborné komise Evropského parlamentu, který je doporučil uplatnit ve všech zemích EU. Kouření je totiž první nejznámnější příčinnou rakoviny (27% u mužů, 6,1% u žen).

Podle zprávy Grunfeld se chystá Francie snížit počet kuřáků o minimálně 20%. Naplnit tento předpoklad však nebude vůbec jednoduché. Na rozdíl od let 2002-2004, kdy se dařilo snížit prodej tabákových výrobků, se v roce 2005 pokles zastavil a prodej od té doby stagnuje. Mezinárodní banka ve své zprávě doporučuje opatření, která se týkají poptávky (zvýšení cen, zrušení reklamy, zákaz kouření na veřejných místech) a mají větší efekt než opatření týkající se nabídky (např. prohibice).
Myslím, že poslední dobou se stále dělají opatření aby se zabránilo kouřit. Ale nemyslím si, že kuřáka odradí takovéto obrázky..Nicméně je mi to v celku jedno, já nekouřím:-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 juliiii tvoje SBéčko co to tu miluje<3 juliiii tvoje SBéčko co to tu miluje<3 | Web | 23. ledna 2010 v 21:08 | Reagovat

me je to tak jedno..at si nici zdravi, kdyz sou hloupi, ale pravda je ze v pritomnosti kuraku a toho smradu se mi obraci zaludek tudiz by bylo jenom dobre kdyby to lidi omezili..:)

2 cheap summer dresses cheap summer dresses | E-mail | Web | 3. listopadu 2012 v 7:10 | Reagovat

I happen to enter your blog with the help of Google search. To my sheer luck I got what I was searching for. Thanks.
http://www.faydress.com/Swatches.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama