Jamel Debouzze

11. října 2008 v 18:18 |  Francouzští herci a herečky
Jamel se narodil 18.6.1975 v Paříži, v roce 1976 se stěhuje s rodiči a 5 bratri do Maroka. V roce 1979 se znovu vrací a usadí se ve městečku Trappes kde Jamel strávil svoje dětsví. Později se setkává s Alainem Degoisem, který je jeho vychovatel a z Jamela udělá komika a herce.

Jamelova úspěšná kariéra je o to zajímavější, že Jamel má od tragické nehody v dětství pouze jednu ruku. Ve třinácti letech si s kamarádem chtěli zkrátit cestu domů a vyskočili za jízdy z vlaku. Debbouze měl ještě to štěstí, že "pouze" přišel o ruku, jeho kamarád byl vlakem rozdrcen.
Jeho fyzický handicap však nikdy nezabrzdil v jeho cestě na vrchol. V roce 2002 byl Jamel dokonce nejlépe placeným francouzským hercem.

Během své kariéry se Jamel podílel na řadě her a filmů, ale byla to poslední hra - Jamel 100% Debbouze, která definitivně katapultovala do záře reflektorů. Hra uveřejněná v pařížském divadle si získala velké množství diváků, kteří Debbouze korunovali králem francouzských komiků.
Jamel opustil i se svojí rodinou rodné Trappes a přestěhoval se do Saint Germain, přesto však zůstává v kontaktu se svými starými přáteli z chudého předměstí.
Během svých her, filmů a interview se Debbouze netají tím, že je hrdý na to, že je muslim.
Také jeho matka miluje divadlo a hraní, přitom je muslimka, nosící hidžáb a respektující zásady islámu.
Přitom právě hidžáb je středem polemik napříč celou Evropou a především ve Francii po té, co byl přijat zákon zakazující nošení hidžábů na školách.

A v jakých jste ho mohli vidět filmech? Asi nejznámější Asterix a Obelix-Mise Kleopatra a Amélie z Montmartre...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 juliette juliette | Web | 14. října 2008 v 14:19 | Reagovat

super novej designe!! :-)

2 Tymbo23 Tymbo23 | 14. prosince 2010 v 20:15 | Reagovat

Ještě ve filmu Den Vítězství, kde dokonce hrál válečnou roli.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama