Erasmus

3. srpna 2008 v 15:28 |  Francouzské filmy a seriály
Erasmus 1

Země: Francie, Španělsko
Žánr: komedie, romantický
Rok vydání: 2002
Hl. postavy: Romain Duris, Audrey Tautou, Judith Godreche...
Děj: Xavier studuje ekonomickou fakultu v Paříži, má ztřeštěnou matku a seriózního otce, který mu přes známého zařizuje lukrativní místo na ministerstvu financí. Jedinou podmínkou je znalost španělštiny, což není díky programu Erasmus, v jehož rámci se pořádají výměny studentů po celé Evropě, žádný velký problém. Horší je to s jeho přítelkyní Martine, s níž se zná od čtyř let. S těžkou hlavou, minimální znalostí španělštiny a problémem, kde bydlet, se octne v Barceloně. Nakonec se nastěhuje do bytu, kde bydlí dalších šest studentů - každý z jiného kouta Evropy. Začíná tak zcela nový život - kamarádi, žhavé noci v barcelonských barech a uličkách, nové lásky, boje o prostor v ledničce a hádky, kdo má co uklidit. Po návratu do Paříže Xavier zjišťuje, že tento chaotický život s někdy až nesnesitelným nedostatkem soukromí bylo to nejlepší, co v životě zažil. Režisér ve filmu zúročil vlastní zkušenosti ze studií v rámci programu Erasmus. Film zcela jednoznačně získal Cenu diváků na MFF Karlovy Vary 2002.

Erasmus 2

Druhej díl se narozdíl od prvního odehrává ve více zemích a to ve Francii, Anglii a i v Rusku. Mně osobně se víc líbil právě tento:-)

Země: Francie, Velká Británie
Žánr: komedie, romantický
Rok vydání: 2005
Hl. postavy: Romain Duris, Audrey Tautou, Kelly Reilly...
Děj: Studentské časy skončily, začíná život Xavierovi je neuvěřitelných třicet let. Co se to s ním děje? Není ani student, ale ani opravdu dospělý člověk, který ví, jak se věci mají. Kariéra nic moc, sny o "renomovaném novelistovi" se rozplývají. Jeho zaměstnáním je psaní reportáží a projevů a vrcholem jeho "skvělé kariéry" je spolupráce na scénáři pro TV seriál. Jeho sentimentální povaha ho vede v rytmu dobrodružství života ze dne na den, z noci na noc. Zdá se, že i když svede každou ženu, není s nimi schopen vydržet - i když jde o tak krásné a ušlechtilé bytosti, jako jsou Kassia nebo Wendy. Je schopen se už konečně srovnat a zaměřit svůj život na nějaký cíl? Film Erasmus 2 navazuje na první díl, Erasmus a spol. (2002), který si získal v evropském kontextu velmi dobrý zvuk. Svěží romantická komedie s velmi kvalitním mezinárodním obsazením dává najevo svůj velký potenciál!To je Erasmus 2
Klip k Erasmus 2...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 juliette juliette | Web | 5. srpna 2008 v 19:55 | Reagovat

Díky za tip!!

2 halter beach dress halter beach dress | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 20:03 | Reagovat

I have been following your blog for three days now and I should say I am starting to like your post. Now how do I subscribe to your blog?.
http://www.threedress.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama