Alizée

11. února 2008 v 18:58 |  Francouzští zpěváci, zpěvačky a skupiny
Narodila se 21.8. 1984 na Korsice v proslulém městě zvaném Ajaccio kde prožila i své dětsví.Od malička malá Alizée milovala tanec a hudbu. Už ve čtyřech letech chodila na hodiny tance.
Nemilovala jen tanec a hudbu, ale i malování, které ji vlastně otevře cestu k úspěchu.
Náhoda tomu zřejmě chtěla, že jí otec v roce 1995 přihlašuje do velké soutěže v kresbě organizované francouzskou leteckou společností AOM (již neexistující), kde bylo za úkol nakreslit (navrhnout) originální design pro dopravní letadlo. Alizée neváhala a svůj návrh do soutěže zaslala a v to, že by v konkurenci 6000 dalších nadaných soutěžících snad obstála jistě ani nedoufala. Alizée ale nejenže svým návrhem všechny soutěžící takříkajíc zastínila a s přehledem vyhrála první cenu, kterou byl letecký zájezd pro celou rodinu vyloženě kamkoliv, ale dokonce její vítězná kresba posloužila jako předloha opravdovému dopravnímu letadlu, které ke všemu neslo na počest vítěze na kabině jeho (její) jméno a se kterým potom jistě velice šťastná Alizée společně s rodiči odletěla směr vysněné Maledivy.
Tancem začala, tancem proto pokračuje. V roce 1997 začíná Alizée v rodném Ajaccio docházet na hodiny divadelně taneční školy Ecole du spectacle vedené profesorkou tance Monique Mufraggi, kde za svého působení ztvárnila nespočet malých i velkých divadelně tanečních rolí a zde a to je nejdůležitější postupem času začala sebe samu čím dál více objevovat v hudbě a zpěvu.
Hudební historie se pro Alizée začala psát od prosince 1999, kdy se přihlašuje do soutěže Graines De Stars pořádané televizní stanicí M6 a mající za úkol nalézt nové talenty. Dodejme jen, že ačkoli později pěveckou soutěž suverénně vyhrává, tak zdaleka tomu nemuselo nikdy být! Alizée se totiž původně hlásila na taneční část soutěže a vlastně jen díky tomu, že pravidla jednotlivcům taneční soutěž neumožňovala a platila jen pro skupiny, tak změnila přihlášku na pěvecký konkurz, na který si připravila píseň Jennifer Lopez - Waiting For Tonight a podařilo se jí do hlavní soutěže pod světla kamer dostat. Rozhodující je ale výsledek a ten se dostavil 25. 2. 2000, kdy se Alizée v dalším a rozhodujícím díle soutěže předvedla s písní Ma priere (Má modlitba) slavné belgicko-francouzské zpěvačky Axelle Red a díky skvělému osobitému pojetí sklidila zasloužený úspěch. Nemusíme snad dodávat, že touto skladbou "své" Graines De Star s převahou vyhrála. Dodejme, že její další účast v tomto pořadu byla ještě 14. 4. 2000, kdy již ale nesoutěží, ale naopak má své vůbec první televizní vystoupení z pozice učinkujícího hosta.
Vše opravdové ale začalo kdesi v daleké Paříži, kde v hlavách dvou velice slavných a vážených osobností současné francouzské hudby vzešel nápad na novou píseň mající lákavý název Moi... Lolita. Poutavý text s ještě snad poutavějším hudebním doprovodem byl záhy na světě a autorské dvojici Mylène Farmer & Laurent Boutonnat vznikl dost závažný problém s pěveckým obsazením této slibné novinky. Jasno měli pouze v hrubé představě takové osoby. Musela být zosobněním jak výjimečného projevu tak nepochybně i očekávaného vzhledu a v každém směru především naprosto svá. Rozhodli se vyhlásit po celé Francii konkurz.
Alizée toho času doma na Korsice v rodném Ajaccio nemá o ničem takovém ani zdání a nebýt jejích všímavých přátel, tak by vše mohlo být dnes úplně jinak. Ano, až od přátel se o konkurzu dozvídá a protože již zpěvem dokázala velice zaujmout, tak si takovou velkou i neznámou příležitost rozhodně nenechává ujít a posílá svoji "demo" skladbu do daleké Paříže a čeká…
Mylène Farmer i Laurent Boutonnat museli být množstvím doručených nahrávek jistě překvapeni a jen těžko si lze představit, jaká dřina výběrem té pravé nastala. Nakonec si přeci jenom pro jednu nahrávku rozhodují a dávají tak přednost té nejlepší, té od Alizée. 19. 7. 2000 vyšel Alizée debutový singl Moi... Lolita a záhy na to 26. 7. 2000 aby se na televizní hudební stanici M6 poprvé objevil stejnojmenný videoklip, pod kterým je jako režisér a autor hudby poprvé a né naposledy podepsán nenapodobitelný hudební mág Laurent Boutonnat .
Nový singl v rekordním čase obsadil přední místa francouzské hitparády a celý půlrok se držel mezi desítkou nejprodávanějších singlů vůbec. Jak by také ne, když to bylo pro všechny něco naprosto nového a důsledkem tak neutuchajícího zájmu se jenom ve Francii prodalo na 1.500.000 kopií této novinky což dávalo tušit, že se tak fenomenální úspěch nezastaví jenom na domácí půdě. Proto ani dlouho netrvá a píseň postupně přebírají rozhlasové stanice v blízkém i dalekém zahraničí. Neznámá novinka se tak zakrátko stává hitem nejen v sousední Belgii, Španělsku, Itálii, Německu, Švýcarsku či Holandsku, ale k velkému překvapení boduje též v Kanadě, Polsku, Rusku a dokonce přichází mimořádně ohlasy z dalekého Japonska a Asie vůbec. Tím se z mladičké, jinak stále skoro neznámé talentované zpěvačky stává doslova světová hvězda a nová "značka" Alizée bez sebemenší nadsázky začíná dobývat umělecký svět.
17. 11. 2000 při udělování cen televizní stanice M6 přebírá tak Alizée svoji vůbec první cenu profesionální pěvecké kariéry, cenu v kategorii Révélation féminine francophone de lannée (ženský hudební objev roku) a 28. 11. 2000 vychází Alizée debutové album Gourmandises (Lahůdky) obsahující 10 nových sklateb pod kterými je opět podepsána autorská dvojice Mylène Farmer (text) & Laurent Boutonnat (hudba). Zároveň s albem přichází na trh v pořadí druhý singl z debutového alba s názvem L'Alize (Pasát). Nové album bylo přijato s bouřlivým nadšením nejen ve Francii a již po 3 měsících a 300.000 prodaných kopií se stává multi-platinové a za velmi krátkou dobu se ho jen ve Francii prodalo více než 800.000 kopií a za dva roky od vydání se jej v celosvětovém měřítku prodalo více než 1.000.000 nosičů, čímž se zatím stává rekordně nejůspěšnějším albem Alizée vůbec. Nový singl L'Alize ač uveden ve stínu alba v oblíbenosti vůbec nezaostává a rázem i on na několik týdnu obsazuje přední místa francouzské hitparády. Singlu bylo jen ve Francii prodáno na 750.000 výlisků a 6. 12. 2000 ranní vysílání tv stanice M6 uvádí premiérově stejnojmenný videoklip, pod který se tentokrát podepisuje režisér Pierre STINE.
Rok 2000 ale znamenal pro šestnáctiletou Alizée mnohem více. Ač o takových věcech všeobecně velmi nerada veřejně hovoří a v interview se takovým otázkách znatelně vyhýbá, tak s velmi vysokou pravděpodobností se s ní v tomže roce seznamuje jistý mladý hudebník Jérémy Chatelain, její budoucí manžel…
20. 1. 2001 v Cannes při každoročním udělování hudebních cen NRJ Music Awards Alizée dle očekávání přebírá další dvě prestižní ocenění : Révélation francophone de lannée (Objev roku) a Meilleur site Internet musical (Nejlepší internetová hudební stránka). 29. 1. 2001 se poprvé účastní tradiční dobročinné estrády francouzských hvězd Les Enfoirés s podtitulem L'odyssée des Enfoirés.
24. 4. 2001 přichází do prodeje v pořadí již třetí singl z alba Gourmandises s názvem Parler tout bas (Mluvit tiše) a o den později 25. 4. 2001 znovu hudební stanice M6 představuje k této písni videoklip, který opět naprosto mistrovsky ztvárnil Laurent Boutonnat. Ani Květen roku 2001 není bez překvapení. Jednak na základě rozhodnutí regionálních poboček Universal Music bylo zejména v Japonsku, Španělsku či Kanadě přistoupeno k vydání lokálních verzí alba Gourmandises což jistě znatelně podpořilo dosavadní prodej a zároveň se poprvé veřejně mluví o možnosti promo návštěvy Ruska. Ještě před tím 31. 5. 2001 naše úspěšná trojice Mylène Farmer, Laurent Boutonnat, Alizée přebírá od SACEM (asociace autorů a skladatelů) Prix Vincet Scotto - ocenění Vincenta Scotto za sklatbou Moi... Lolita a její mimořádný přínos francouzské hudbě a pak již na samém začátku června Alizée míří směr Moskva, kam přilétá na pozvání rozhlasové stanice HIT FM a ruské hudební televizní stanice MTV. Alizée pro posluchače a diváky obou masmédii poskytne interview, účastní se tiskové konference, kde za úspěch skladby Moi…Lolita v Rusku přebírá ocenění Hit FM Award. Návštěvu završuje živým vystoupením na koncertu světových populárních hvězd Stopudovyj hit.
Čtvrtým vydaným singlem v řadě z alba Gourmandises se 20. 7. 2001 stává stejnojmenná skladba, kterou 25. 7. 2001 na hudební stanici M6 doplňuje nový videoklip, který má tentokrát na svědomí režisér Nicolas Hidiroglou. Singlu se minimálně prodalo na 130.000 kopií a stal se tak prozatím stříbrný.
Leden 2002 byl pro Alizée znovu ve znamení koncertní estrády Les Enfoires s podtitulem Tous dans le meme bateau, kde již dostala pro svá vystoupení podstatně více prostoru, než v loňském ročníku a rozhodně jen ku prospěchu celého koncertního představení. 6. 3. 2002 při každoročním udělování World Music Awards přebírá Alizée v Monte Carlu prestižní oceněnní v kategorii World's Best Selling French Artist (nejlépe prodávaný francouzský umělec) což je vůbec značné uznání dosavadní práce každého interpreta a na soukromé párty po ceremonii se osobně setkává s hostitelem celé té báječné události Monackým princem Albertem.
Rok 2003 v samém počátku přináší fanouškům tolik žádanou a hlavně oficiální informaci o pilotním singlu z připravovaného alba, který ponese název J'en ai marre (Mám toho dost) a ve Francii vychází 25. 2. 2003. Ještě předtím se na televizní stanici M6 19. 2. 2003 představuje stejnojmenný videoklip , který režíroval Olivier Megaton. 25. 2. 2003 vychází ohlašovaný a klipem podpořený singl J'en ai marre, ale i když se hned ujal prvních míst francouzské hitparády. Singlu se dle posledních přehledů celosvětově prodalo více než 450.000 kopií a to je pořád mimořádné číslo.
18. 3. 2003 konečně vychází druhé album! Album má název Mes courant électriques (Mé elektrické proudy) a na trh se dostává postupně až ve čtyřech distribučních verzích. Francouzská verze nese 11 nových skladeb a mezinárodní obsahuje skladeb celkem 15! Čtyři z nich jsou totiž nazpívány v anglickém jazyce. Tento krok nemohl být překvapením, když si vzpomeneme, jaký mimořádný ohlas přinesla Moi…Lolita po celém světě a především, jaký ohlas měla v konzervativní Anglii samotné. Proto i díky těmto okolnostem vychází singl i klip J'en ai marre v anglické verzi pod názvem "I'm fed up!".
21. 5. 2003 televizní stanice M6 poprvé představuje videoklip k novému (druhému) singlu J'ai pas vingt ans! (není mi 20 let), který vychází 3. 6. 2003. Režie klipu se znovu ujal sám Laurent Boutonnat. Singlu se prodalo na 120.000 kopií a stal se tak již minimálně zlatý. 26. 8. 2003 je dnem, kdy Alizée vyráží na své první opravdové koncertní turné s názvem Alizée En Concert 2003, které představovalo 42 koncertů zejména ve Francii, ale také po jednom z koncertních vystoupení v Belgii a Švýcarsku. Během turné vychází v říjnu 2003 třetí singl z nového alba s názvem A contre-courant společně s videoklipem, který znovu režíroval Pierre Stine a poprvé byl odvysílám 1. 10. 2003 hudební stanicí M6. Poznamenejme, že se jej podle dostupných čísel prodalo více než 100.000 kusů a stal se taktéž minimálně držitelem Zlaté desky.
6. 11. 2003 si Alizée Jacotey a Jeremy Daniel Chatelain slibují před oltářem v americkém Las Vegas lásku na celý život. Tato zpráva byla pochopitelně studenou sprchou pro mnohé její fanoušky.
Leden roku 2004 patřil v prvé řadě závěru Alizée En Concert turné, které bylo podle plánu završeno posledními dvěma koncerty. Turné bylo mimořádně úspěšné i co se návštěvnosti týče a nenechalo si jej dle přehledů ujít na 105.000 fanoušků.
20. 1. 2004 nemohlo snad tolik překvapit, když Alizée oznámila dočasné pozastavení veškerých svých uměleckých aktivit a že si následující blíže neurčitou dobu hodlá vydatně odpočinout…
Jakmile se člověku daří, je úspěšný a především je spokojen sám se sebou a tím co dělá, tak se pokaždé zjeví někdo s úmyslem poškodit jej a pokud možno se ještě na své špatnosti přiživit… Nechvalně známý pařížský magazín Voici otiskl v únoru 2004 šokující oznámení, o definitivním konci umělecké kariéry zpěvačky Alizée. Jako hlavní důvody zejména uvedl slabé prodejní výsledky nového alba Mes courant électriques a naprostou nevydařenost završeného Alizée en concert turné.
Nic z toho pochopitelně pravda nebyla a veškeré uměle vykonstruované nepravdy byly o měsíc později oficiálně dementovány samotnou Mylène Farmer. Zároveň byla potvrzena dál trvající spolupráce a padlo též ujištění, že třetí album určitě bude…
22. 5. 2004 s Jenifer Bartoli na slavnostním galavečeru Bon Anniversaire Charles pořádaném ku příležitosti osmdesátých narozenin legendárního Charlese Aznavoura v pařížské Olympia hall. Alizée vůbec poprvé veřejně prezentovala svoji zbrusu novou a naprosto svěží image, která jistě měla i svým způsobem tak trochu symbolizovat její po letech nabytou volnost a celkovou změnu života, kterou podstoupila.
Čtvrtý singl alba Mes courant électriques, kterým se stala skladba Amélie m'a dit (live) a společně s "živým" klipem pořízeným taktéž na En Concert turné uzavřela sérii singlů druhého alba. Klip i singl byl uveden v měsíci řijnu. Úplně poslední albovou novinkou se dá nazvat překvapivá reedice v podobě dvojalba Gourmandises + Mes courants électriques uvedená taktéž v měsíci říjnu na prodejní pulty. Dny následující již žádné novinky a sebemenší známky profesního dění kolem Alizée patrném navenek nepřinesly a vše takto v poklidu vydrželo do konce roku, kdy se 19. 12. 2004 na oficiálních stránkách francouzské skupiny Indochine zobrazuje prohlášení o jisté tvůrčí spolupráci Sirkise s Alizée na jejím třetím albu. Tuto překvapivou Informaci poskytl frontman Indochine Nicola Sirkis při jednom ze svých rozhovorů. Nutno dodat, že se tím jen potvrdila dříve uveřejněná nejedna senzace či myšlenka, že to bude právě on, kdo s třetím albem vypomůže. Rozhodně se máme z takového partnerství nač těšit a neplyne z něho sebemenší důvod k obavám.
Koncem dubna stalo narození dcery Alizée a Jerémyho. Prvorozená Anny-Lee přišla na svět 28. 4. 2005 v noci na pařížské klinice Bien-Naître. Anny-Lee je pro oba mladé manžele, ale též umělce jednak velká zodpovědnost, ale především smysl jejich života a obrovskou motivací profesní kariéře obou.

Manžel Alizée - Jerémy ChatelainLui ou toi

Ella ela la
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 SulFuR SulFuR | E-mail | Web | 11. dubna 2008 v 17:15 | Reagovat

Ahoj,mately zajem připojit se k memu týmu,web stránka o Francouzské Popové Zpěvačce Alizée Jacotey.

Profese:Šéf Redaktor

               Redaktor

               Webgrafik

               Webmáster

               Překladatel,vhodné jazyky Angličtina,Francouzština,Italština,Ruština,Španělština...

               Řada jiných,oceníme každou pomoc

               Pro více informaci na:E-Mail:alizee-admin.email.cz

                                                      Icq:456-863-477

z pozdravem alizee.uvadi.cz tým

                                                 Homepage:www.alizee.uvadi.cz

2 juliette juliette | Web | 12. dubna 2008 v 16:16 | Reagovat

Mam Alizée moc ráda, je to asi proto že miluju Francii, francouzštinu a všechno k tomu. Máš to tu moc pěkné a jsem ráda že sem našla takový blog jako máš ty.

3 plostě já plostě já | 12. listopadu 2008 v 11:48 | Reagovat

elle ela la-miluju... nádherná

4 utgaplxequ utgaplxequ | E-mail | Web | 29. května 2009 v 21:52 | Reagovat

b32s08  <a href="http://pokuhskkfmcm.com/">pokuhskkfmcm</a>, [url=http://hdvrheuznwot.com/]hdvrheuznwot[/url], [link=http://zqxxvismbgwo.com/]zqxxvismbgwo[/link], http://nxuvetwivwgm.com/

5 oazntt oazntt | E-mail | Web | 17. června 2009 v 1:59 | Reagovat

dGHI0e  <a href="http://ajapoqxxbytm.com/">ajapoqxxbytm</a>, [url=http://chrswpxhropy.com/]chrswpxhropy[/url], [link=http://qolpnznxsirc.com/]qolpnznxsirc[/link], http://vxxldydkybgw.com/

6 princess wedding dresses princess wedding dresses | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 16:40 | Reagovat

I have recently been searching all over for this info. Luckily I just discovered this at Google. Robert.
http://www.bestsundress.org/evening-dresses.html

7 casual wedding dresses casual wedding dresses | E-mail | Web | 3. listopadu 2012 v 3:52 | Reagovat

Q. Why do golfers wear two pairs of pants?
http://www.weredress.com/Vintage-Wedding-Dresses.html

8 replica rolex air king watches replica rolex air king watches | E-mail | Web | 26. března 2013 v 5:40 | Reagovat

I always like to read on these topics and one of the best thing is this
http://www.latewatches.com/breitling-navitimer.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama