Champagne-Ardenne

15. listopadu 2007 v 18:23 |  Rozdělení Francie do regionů
Název regionu pochází z historické krajiny Champagne a podle hor Ardenne. Oblast je poměrně málo zalidněná. Hlavní město regionu se jmenuje Châlons-en-Champagne, i když nepatří mezi největší města oblasti. Na jih celé oblasti Vás může přilákát tamní maisons - vinice a víno samotné. Za návštěvu stojí města Epernay, Reims (Remeš), Troyes, Charleville-Mézieres, Saint-Dizier, a nakonec i Chaumont. Nejzajímavější pro turisty můžeme ovšem shledat hory Ardenne s přírodními krásy a lesy.
Všechny hlavní řeky, Seina, Marna a Aisna, odtékají směrem na západ.
V kraji jsou tři hlavní silniční tepny (A4 Paříž - Štrasburk, A5 Paříž - Dijon a A25 Calais - Dion) s celkovou délkou 460 km.
Železniční síť procházející krajem, zahrnuje trasu Paříž - Štrasburk. V roce 2006 bude otevřena navíc nová trasa TGV, opět spojující tato města.
Zvláštní dopravní spojnicí jsou kanály, zejména postranní kanál Marny. V současné době slouží spíše turistickému ruchu.
V kraji je umístěno mezinárodní letiště Vatry, primárně zaměřené na nákladní dopravu.
61,4 % rozlohy kraje slouží zemědělství
Region je "jedničkou" ve Francii v produkci ječmene a vojtěšky, "dvojkou" v produkci řepy, cibule a hrachu a "trojkou" v produkci pšenice a řepkového semene.Remeš
Město korunovací a šampaňského vína.
Francouzskou Remeš utvářely všechny významné události francouzské historie od křtin Clovise až po korunovace francouzských králů. Vydejte se na toulky ulicemi města a odhalte bohaté historické dědictví tohoto města: všechny místní pamětihodnosti zapsané na Seznam světového dědictví Unesco, tj. katedrála Notre-Dame, palác Palais du Tau, bazilika a klášterní muzeum Saint-Remi, a pěší okruhy po památkách z období secese a historickém jádru města. A nakonec podlehněte svodům místní gastronomie… a šampaňského vína.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tea Tea | Web | 20. listopadu 2007 v 15:10 | Reagovat

Ahoj, zdarvím fšechny milovníky frnacie! Určo jukněte na můj blog zaměřený právě na ní x)

2 Victorie Victorie | Web | 13. ledna 2008 v 20:00 | Reagovat

Máš moc hezký blog o nádherné zemi, do které bych se jednou chtěla strašně moc podívat. Super. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama