Chanel

16. října 2007 v 21:42 |  Francouzský styl
Gabrielle Chanel se narodila v roce 1883. Stala se brzy sirotkem a její babička ji poslala do kláštera(dostala se do sirotčince).
Coco se však chtěla stát barovou zpěvačkou.
Podle jedné písně, kterou zpívala na svém koncertním turné /Qui qu´a vu Coco/, dostala přezdívku Coco (Gabrielle Coco Chanel).
A začíná životní dráha slavné Coco Chanel.
Později pilná a talentovaná Coco otevírá v Paříži svůj první módní butik.
Začíná produkovat jednoduché šaty, večerní róby bez rukávů a univerzální šaty pro každou příležitost.
Kromě úspěšných modelů však doslova dobývá svět parfémem Chanel No 5, který uvádí v roce 1921.
Od té doby tato vůně patří mezi 10 nejprodávanějších parfémů ve Francii, ale i jinde ve světě.
I dnes se prodává kolem 20 milionů flakónů ročně.
Známý je výrok slavné herečky Marilyn Monroe, že chodí spát oblečena pouze do Chanelu No 5.
Všechny parfémy dosáhly výrazných úspěchů, žádný z nich však nedosáhl takové slávy jako č.5.
Legendární Coco umírá v roce 1971, a v roce 1988 je jí udělen in memoriam čestný titul absolventky vysoké školy pro výchovu specialistů v oboru kosmetiky, parfumerie a aromat.
V roce 1983 přišel do firmy jako hlavní návrhář Karl Lagerfeld.

Karl Lagerfeld
Narodil se v roce 1938 v Hamburku v bohaté rodině. Již jako čtrnáctiletý odešel do Paříže s touhou proniknout do světa módy. Už tehdy toužil po profesi módního návrháře. V roce 1954 získal své první velké ocenění v soutěži, a to za vlněný plášť. Pro zajímavost v téže soutěži získal Yves Saint Laurent ocenění za návrh na šaty. Od té doby pracoval již pro firmy, které skutečně ve světě módy něco znamenaly. 1954-57 pro Pierra Balmaina, v roce 1958 se přestěhoval do House of Patou, 1959 - 78 pro Chloe, kdy začal s návrhy kožešinových výrobků pro Fendiho (1965) a zde také založil svou firmu Parfums Lagerfeld (v roce 1975). Nezávisle navrhoval a slavil první úspěchy. Velké úspěchy se dostavily v letech 1978 - 82, kdy začal s návrhy špičkové módy "haute couture" v House of Chanel. V roce 1983 s Gillem du Four připojil Chanel do okruhu firem, s nimiž ho vázaly ty nejužší kontakty. Dále pro Chanel navrhoval, ale v roce 1984 byl již samostatný a vrátil se k návrhářstvín pro Chloe, a to v letech 1992 až 1997, kdy firmu převzala dcera ex-Beatla Paula Stella McCartney.

V té době se stává Lagerfeld pojmem ve světě módy a showbyznysu. Pracuje naplno pro tři velké společnosti: svou vlastní, Chanel a kožichy pro italskou Fendi.

Rysem jeho tvorby je především strukturálnost a také dramatičnost. Barvy černá a bílá zůstávají dominantními, stejně tak jako vysoká elegance. Ve světě módy je uznávaným odborníkem, milovaným ženami muži. Je patronem podprsenky "Wunderbra"a"Wundercorsetu".

Je také vynikajícím fotografem a sám prezentuje své fotky jako umělecké dílo. V německém tisku mu často říkají "Kaiser Karl - Císař Karel".

Jeho image je naprosto nezaměnitelná. Vlasy v barvě bělavého pudru svázané do ohonu, tmavé brýle. V poslední době upoutal svým ohromným zeštíhlením dříve obézní postavy. Je velmi vzdělaný a sebevědomý muž. Mluví německy, francouzsky, anglicky a italsky. Je členem organizace sdružující vynikající odborníky své profese - Chambre Syndicale du Pret-a-Porter v Paříži.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Rowana Rowana | Web | 16. října 2007 v 21:43 | Reagovat

cawkoo, pls hlasuj za mna (Rowana) tu: http://zdenula-petula.blog.cz/0710/sonb-1-kolo

dakujeeem.... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama